Dostluğun Önemi ile İlgili Konuşma Metni

Dostluğun önemi ile ilgili konuşma metni yazınız.

Sevgili arkadaşlar, şimdi sizlere dostluğun önemi ile ilgili bir konuşma yapacağım. Dostluğun önemi üzerine söylenecek o kadar çok şey var ki, bunu anlatmaya kelimeler yetmez. Her insanın hayatta mutlaka bir dosta ihtiyacı var kanaatindeyim. Dostluk olmadan şu kısa ömrümüz bize çok uzun ve ağır gelebilir. Çünkü hepimiz insanız, hayatta yaşadığımız her şeyi içimize atamayız; konuşmaya, dertleşmeye, muhabbete ihtiyacımız olduğu bir gerçektir.

Dost dostun zehrini alır, acılarımız, dertlerimiz hafifler, bunu bilmek gerekir. Dostluk, çok özel ve önemli bir konudur. Herkesle arkadaş olabilir fakat herkesle dost olamayız. Dost dediğimiz kişi bizim her zaman yanımızda olabilen kişidir. Çünkü hayatta iyi veya kötü günler yaşayabiliriz. İşte kötü günümüzde bizden uzaklaşmayan, aksine bize daha sıkı sarılan kişi gerçek manada dosttur. Dostluk sizin de bildiğiniz gibi fedakarlık ister. Bu fedakarlığı da herkes gösteremeyeceğine göre dostlarımıza sahip çıkmalıyız. Bu zamanda kimse kimseye güvenmiyor. Yani dostluk paradan daha değerli bir hale geldi. Dostlarımıza her şeyimizi rahatlıkla anlatabiliriz. Çünkü dost, sır saklamasını bilir. Bize gönülden bağlı olan kişidir. Dost kendisinden emin olunan, yanında kendimizi iyi hissettiğimiz kimsedir. Böyle olunca dostluğun değeri de artmış oluyor. Yani dostluğun değerini bilmek, insan olarak önemli bir sorumluluğumuzdur diye düşünüyorum.

İnsanın hayatta bir tane dostu olmalıdır diyorum. Dostu olmayan kişi zaten çok büyük bir kayıp yaşıyor bana göre. Çünkü dostluk, kişisel gelişimimiz için de önemlidir. Sonuç olarak dostluğa önem vermek yaşantımızın anlam kazanması açısından oldukça kıymetlidir.

1 Yorumlar

  1. selam benim 5 dakika yazmam gerekiyordu ama bu 5 dakikalık değil

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski