Karanfiller ve Domates Suyu metninden hareketle çalışmanın önemi ile ilgili bir afiş hazırlayınız.

“Karanfiller ve Domates Suyu” metninden hareketle “çalışmanın önemi” ile ilgili bir afiş hazırlayınız. Hazırlayacağınız afişin taslağını aşağıda oluşturunuz.

Hazırladığım afişte çalışmanın önemi ile ilgili kavramları kullandım. Bu kavramlar, emek, inanç, alın teri ve en sonda da başarıdır.


Çalışmanın önemi çok büyüktür. Gerçek manada başarı istiyorsak bu uğurda çok çalışmalıyız. Ayrıca başaracağımıza inanmalıyız. Çünkü inanmak başarmanın yarısıdır. Çalışmak demek; emek, inanç, alın teri ve başarı demektir. 

Başarıya ulaşmak için önümüzde zorlu bir yol var. Bu yolu merdiven gibi düşünebiliriz. Merdivenin en üst kısmına ulaştığımızda başarıyı yakalamış olacağız.

Hiç kimse başarı merdivenini elleri cebinde tırmanmamıştır diye bir söz var, bilirsiniz. Bu sözde de belirtildiği gibi başarıya giden yol merdiven gibidir. Bu merdiveni inanarak, emek harcayarak, alın teri dökerek çıkmak çalışmak demektir. 

Çalışarak bu işin sonunda başarıya ulaşacağımızı bilmeliyiz. İşte bunlar çalışmanın önemini açıkça ortaya koymaktadır. Yani yokuşta ter dökeceğiz ki inişte gözyaşlarımız akmasın.

4 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski