Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız.

Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız sorusuna örnek olarak kısa bir metin yazdık. “Yardımlaşmak niçin önemlidir ve yardımlaşmanın topluma ne gibi katkıları olur?” konulu konuşmanızı yapınız.

Değerli arkadaşlar bugün sizlere yardımlaşmanın önemi ile ilgili bir konuşma yapacağım. Beni sessizce dinleyeceğinizi düşünüyorum. Yardımlaşmanın hepimizin hayatında yeri ve önemi çok büyüktür. Çünkü hepimiz insanız ve bazen yardımlaşmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bazı işlerin üstesinden tek başımıza gelemiyoruz. Bu durumda tabii ki yardımlaşmak gerekiyor.

Yardımlaşma ile bütün zor işlerimiz kolay bir hale geliyor. Bu da aramızdaki bağların güçlenmesini sağlıyor. Ayrıca işlerin kısa sürede ve çabucak halledilmesi adına büyük önem taşıyor. Arkadaşlar, yardımlaşmanın insanlar arasında birlik ve beraberliği güçlendirdiğini hepiniz de çok iyi bilirsiniz. İnsanlar yardımlaştıkça birbirlerine olan vefa duyguları gelişiyor, iyilikte bulunmanın sevincini yaşıyor ve birbirleriyle daha samimi ve sağlıklı iletişim kuruyorlar. Gördüğünüz gibi yardımlaşma her şeyden daha önemli bir konudur.

Toplum içinde yaşayan insanoğlu yardımlaşmaya, dayanışmaya her zaman muhtaçtır bana göre. Bu yüzden altından kalkamadığımız işleri halletmek, sorunları çözmek yardımlaşmaya bağlıdır. Biz de çevremizde yardıma muhtaç olan insanlara yardım edersek, her şey çok daha güzel olacaktır kanaatindeyim.

Sonuç olarak yardımlaşmanın topluma birlik, beraberlik, dayanışma ruhu gibi katkıları olur. Böylece o toplumun sırtı yere gelmez. Ne iş yaparsak yapalım, hayatın her alanında yardımlaşma ile işlerimiz daha bir kolay hale gelir. Bu yüzden yardımlaşmaya her zaman ihtiyacımız vardır.

1 Yorumlar

  1. Bu konuşmayı kim yazdıysa ona binlerce milyonlarca trilyonlarca teşekkürler:) 😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski