Gokyuzu, sadece uçmaktan korkanlarin siniridir sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız.

Sizler için bugünkü yazımızda gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız, konusundan hareketle kısa bir metin yazacağız.

8. sınıf MEB Yayınları Türkçe kitabı sayfa 109: “Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır.” Bob BELLO (Bab Bello) sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız.

Yazınızda giriş, gelişme, sonuç bölümlerine yer veriniz.

Giriş: Gökyüzü bizim atmosferi gördüğümüz bölümdür. Gökyüzünden yukarısı uzay boşluğu olarak bilinir. İnsan uçmaktan korkuyorsa, onların sınırı gökyüzüdür diyebiliriz. Oysa gökyüzünün de daha ötesinde uçsuz bucaksız bir uzay boşluğu vardır. Dolayısıyla gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır. Bu sınırın da ötesi olduğunu bilmek gerekir diye düşünüyorum.

Gelişme: İnsan araştırma yaptıkça bilgiye ulaşır. Yani uçmaktan, yeni bilgiler edinmekten korkmamalıyız. Uzay ile ilgili yapılan araştırmaları bilmeli ve öğrenmeliyiz. Uçmaktan korkmamalı, gökyüzünün de ötesindeki sınırlara ulaşmalıyız.

Bilim insanları yaptıkları buluşları uçmaktan korkmadıkları için gerçekleştirmişlerdir. Yani kararlı bir çalışma ile hataları karşısında yılmamışlar, bilgilenmek için yeni yöntemler geliştirmişlerdir.

Sonuç: Sonuç olarak bilmek için uçmalıyız. Uçsuz bucaksız uzay hakkında yeni bilgiler öğrenebilmeliyiz. Bu da iyi bir araştırma ile öğrenilecek bir bilgidir. Bilgiye ulaşmak için sınırların ötesine uçmaktan korkmamalıyız.

Paylaş:

1 Response to "Gokyuzu, sadece uçmaktan korkanlarin siniridir sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız."