Öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini araştırınız.

Öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini araştırınız. Araştırmanızdan edindiğiniz bilgilere göre öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini açıklayınız.

Öğrencilerin gözünde öğretmenler çok saygın ve değerlidir. Bu yüzden öğrenciler, öğretmenlerini her zaman örnek almaya çalışırlar. Öğretmenlerin öğrenciye karşı sevgisi, merhameti, anlayışlı davranması, ona saygı duyması, değer vermesi gibi davranışları öğrencilerin kişisel gelişimine çok büyük katkı sağlar.


Öğretmenlerin, öğrencilerinin sosyal gelişimlerine etkilerin anlatırsak, örneğin okulda yağılan sosyal faaliyetler oluyor. Belirli gün ve haftalarda topluluk önünde okunan yazı ve şiirler, yarışmalar, sosyal ve kültürel faaliyetler, geziler, tiyatro gösterileri gibi etkinlikler de öğrencilerin sosyalleşmesine olanak sağlıyor. Bütün bunlar öğretmenlerin öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimine etkisi olduğunu göstermektedir.


Her çocuk için öğretmenlerin yeri ayrıdır. Mesela ben öğrenciyken öğretmenlerimiz örnek alırdım. Sosyal faaliyetlere katılmak isterdim. Öğretmenler de beni çok severdi. Sosyal faaliyetlere beni de alırlardı. Bürün bunlar sayesinde ben kişisel ve sosyal gelişim açısından kendimi geliştirmiş oldum. Öğretmenlerimin sayesinde kişisel ve sosyal gelişimim iyi oldu.


Öğretmenler öğrencilerine sevgiyle yaklaşırsa, öğrencilerin kişisel gelişiminde sevgi hakim olur ve dünyaya sevgiyle bakmaları sağlanmış olur. Öğretmenler sosyal faaliyetler öğrencilerini de dahil ederse, öğrenciler kendini ifade etme becerisi kazanır ve öz güven duyguları gelişir.

Paylaş:

0 Yorum "Öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini araştırınız."

Yorum Gönder