Sağlıklı beslenmenin önemini anlatan bir konuşma yapınız.

“Sağlıklı beslenme”nin önemini anlatan bir konuşma yapınız.

Verilen kelimeler: fast food: hazır yemek, body: beden, vücut, doping: enerji ilacı, naturel: doğal

Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Sağlıklı beslenmenin önemini çok iyi bilmeliyiz. Bana göre her gıdadan eşit derecede tüketmek sağlık açısından son derece önemlidir. Bu yüzden hiçbir şeyi ayırt etmemeliyiz. Soframızda ne geliyorsa yemeliyiz. Bir de doğal gıdalarla beslenirsek sağlıklı beslenmiş oluruz. Sağlıklı beslenmek, ruh ve beden sağlığımızı da olumlu yönde etkiler. Genetiği ile oynanmış gıdalardan, hazır yiyeceklerden, işlenmiş ürünlerden kaçınmak zorundayız.

Sevgili arkadaşlar, hazır yemekler yemek sağlığımız tehlikeye sokacaktır. Bundan dolayı hazır yemeklerden uzak durmak gerekiyor Önemli olan sağlığımız için doğal besinleri tüketmektir. Bazıları enerji artırıcı ilaç kullanarak sağlıklı olduğunu düşünüyor fakat aslında böyle bir düşünce çok yanlıştır. Enerji ilacı içip de sağlığını kaybeden nice insanla ilgili haberleri televizyonda görüyoruz. O yüzden ne olursa olsun, enerji ilaçları almamalıyız.

Bedenimizin sağlıklı bir şekilde işleyişi doğal besinlere bağlıdır diyebiliriz. Sağlam vücut için organik beslenmek, düzenli beslenmek hayati öneme sahiptir. Arkadaşlar sağlıklı beslenmenin önemini bilenler, yukarıda söylediğim konulara özellikle dikkat ediyor. Biz de sağlıklı olmak istiyorsak hazır gıdalardan uzak durmalı, doğal besinlerle beslenmeliyiz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski