Ülkemizde küresel ısınmanın etkilerini görüyor musunuz? Araştırmanızdan hareketle düşüncelerinizi ifade eden bilgilendirici bir metin yazınız.

"Ülkemizde küresel ısınmanın etkilerini görüyor musunuz? Araştırmanızdan hareketle düşüncelerinizi ifade eden bilgilendirici bir metin yazınız." konusundan kısaca söz edeceğiz.

Küresel Isınmanın Ülkemizdeki Etkileri

Evet, ülkemizde küresel ısınmanın etkileri açıkça belli olmaktadır. Son yıllarda iklimlerde gözle görülür oranda değişiklikler gözlenmektedir. Hatta doğa olayları bazen olağanüstü sonuçlara yol açmaktadır. Örneğin ülkemizde son dönmelerde hortum olaylarında artış olmuştur. En son Antalya ilimizde geçen sene bir hortum hadisesi yaşanmıştır. Bunlar tamamen küresel sınmanın etkileri sonucunda yaşanan olaylardır. Bununla birlikte sıcaklık ortalamaları eski yıllara oranla yükselmiş durumdadır. Hava kirliliği gibi insan eliyle gerçekleşen olaylar da mevcuttur.

Küresel sınmanın ülkemizdeki etkileriyle ilgili düşüncelerim, genellikle sıcaklık artışı üzerinedir. Araştırmalar bunu doğrulamaktadır. Yaz mevsiminde havanın aşırı ısınmasına şahit oluyoruz. Mevsimlerin normalden geç başladığını, havaların kış aylarına doğru gecikmeli olarak soğuduğunu çok net bir şekilde görebiliyoruz. Bu gibi durumlar, küresel ısınmanın ülkemizde ne denli etkili olduğunu göstermektedir. Bütün bunlar doğanın dengesinin aşamalı olarak bozulduğunu göstermektedir. Bu yüzden elimizden geldiğince küresel ısınmaya karşı önlem almak gerekir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski