En Büyük Engel Sevgisizliktir Kompozisyon

En büyük engel sevgisizliktir ile ilgili kompozisyon yazınız. Yazıya konuyla alakalı kısa bir başlık koyunuz.

Sevgisizlik yüreğimizi kör eden çok kötü bir şeydir. Çünkü sevgisiz bir insan çevresindeki güzellikleri fark edemez. Başka bir deyişle onun bu durumu her türlü güzelliği görmeye engeldir. Bu yüzden seviyle yaşamayı prensip edinmeliyiz.

Hani bazı insanlar engelli oluyor ya. Bana göre onların engeli, engel sayılmaz. Asıl engel içimizdeki sevgisizliktir. Bir insanın kalbinde sevgi yoksa onun çok büyük eksikliği vardır diyebiliriz. Sevgisizlik insanın bütün iyi huylarını elinden alır. Sevgisizliğin ele geçirdiği bir kalpte iyiye, güzel dair ne varsa yok olur gider. Bunun üzerine ortada huzur adına bir şey kalmaz.

Sevgiden nasibini almayanlar etrafındaki güzelliklerin farkına varamazlar. Çünkü sevgisizlik güzelliklerin önüne kalın bir duvar örer. Anlayacağınız içimizdeki sevgi duygusunu açığa çıkarmalıyız. Hayata sevgiyle bakmalıyız. Yoksa hiçbir şeyin bir anlamı kalmaz. Dönüp kendi içimize bakmakta fayda var. Sevgisizliğe neden olan sorunları ortadan kaldırırsak en büyük engeli aşmış oluruz.

Sonuç olarak engellileri herhangi bir engeli var diye küçümsememeliyiz. İlk olarak kendi içimize bakmalıyız. Sevgisizliğin batağında mıyız diye kendimiz sorgulamalıyız. Bir insan göremeyebilir, duyamayabilir. Ancak sevgisiz bir kalbe sahipse işte o zaman bir sorun var demektir.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski