Yerli Malı ile İlgili Kompozisyon

Yerli malı haftası ile ilgili kompozisyon örneği. Bu yazıya okuduktan sonra kısa bir başlık koyabilirsiniz.

Kendi ülkemizde üretilen mallara yerli malı denmektedir. Yerli malı alıp kullanmak veya tüketmek ülkemizin ekonomisi açısından da çok önemlidir. Bu yüzden üretimi artırmak gerekiyor. Bir ülke kendi üretimi ile ayakta duruyorsa kimseye muhtaç olmaz. Bu yüzden hangi alanda olursa olsun yerli üretime destek olmak gerekiyor.

Biz yurt dışından ithalat yapacağımıza üretimi artırıp tüm dünyaya ihracat yapmalıyız. Böylece daha gelişmiş bir ekonomiye sahip oluruz. Yiyecek, içecek, giysi veya aklınıza gelebilecek her konuda çiftçimizin, esnafımızın, üreticimizin yanında olmak çok faydalı olacaktır. Ülkemizde üretimi yapılırken nende başka ülkeden alalım değil mi?

Bir millet için kendi üretimini yaptığı malları kullanmak çok değerlidir. Biz de bu bilinçle hareket ederek yerli malına önem vermeliyiz. Yerli malı yurdumuzun öz malıdır. Dolayısıyla ondan daha değerli bir şey yoktur diyebiliriz.

Sonuç olarak insan var olduğu müddetçe üretim ve tüketim de her aman olacaktır. Ancak doğru olan yerli ve milli olana yönelmektir. Hem böylece kendi paramız değer kazanır, hem de ülkemiz kendi kendine yeter hale gelir. Devletimizin üreticileri bu konuda teşvik etmesi, halkı bilinçlendirmesi adına yaptığı çalışmalara katkı sağlamak gerekiyor.

3 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski