Su Tasarrufu ile İlgili Kompozisyon

Su tasarrufu ile ilgili kompozisyon örneği yazınız. Yazıya kısa bir başlık koyabilirsiniz.

Son dönemde su kaynakları ciddi anlamda azaldı. İçme sularının azaldığı, uzun zamandır yağışa hasret kaldığımız son günlerde suyun önemi bir kez daha gündeme geldi. Gördüğünüz gibi haberlerde her gün su tasarrufu ile ilgili uyarılar yapılıyor: Çünkü yağışlar azaldı. Kuraklığın etkisiyle baraj suları çekildi. Bu noktada suyu dikkatli kullanmak durumunda olduğumuz unutmamak gerekiyor.

Örneğin suyu nasıl kullanacağımız iyi bilmeliyiz. İşimiz olmadığı halde hiçbir şekilde duyu gereksiz yere akıtmamalıyız. Su hepimizi için en temel ihtiyaçtır. Onu umarsızca boşa kullanmak insanlığa yakışmaz. Hem başkalarını da düşünmek gerekiyor. Diğer insanlar, başka canlıların da suya muhtaç olduğunu düşünmeliyiz. Gerekmediği halde su tüketimine yol açmamalıyız. Zira su kaynakları giderek tükenme noktasına geldi.

Sonuç olarak insanların su tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi hayati önem taşımaktadır. Biz de etrafımıza yeri geldikçe su tasarrufunun gerekliliğini anlatmalıyız. Bu konuya karşı vurdumduymaz olamayız. Su hayatın kaynağıdır. Onu kullanırken her şeyi göz önünde bulundurmak lazımdır. Eğer yağışlar gelmezse su kıtlığı ile karşı karşıya kalacağımız günler yakındır. Dolayısıyla su tasarrufu yabana atılacak bir konu değildir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski