Millî bayramların sizde uyandırdığı duyguları anlatan mektubunuzu, bu bayramları borçlu olduğumuz tarihî kahramanlardan birine yazınız.

Millî bayramların sizde uyandırdığı duyguları anlatan mektubunuzu, bu bayramları borçlu olduğumuz tarihî kahramanlardan birine yazınız.

Sevgili Koca Seyit, bugün yaşıyorsak, bunda sizin fedakârlığınız unutulamaz. Sayenizde bugünleri de görmüş olduk. Milli bayramlar yüreğimin coşkuyla atmasını sağlıyor. Tarihimiz için çok önemli olan bayramlarımızda millet olarak bir araya geliyoruz. Sizleri saygıyla anıyoruz. Yaptığınız kahramanlıkları hiçbir zaman unutmayız. Bundan sonra vatanımız için ne kadar çaba göstersek de sizin yaptıklarınız karşısında çok yetersiz kalır diye düşünüyorum.

Milli bayramlarımızı bize tarihimiz hatırlatıyor. Bu topraklarda sizin gibi nice kahramanlar yetiştiğini anlatıyor. O günlerde bayraklarımız daha bir farklı dalgalanıyor. İçimiz vatan sevgisi ile dolup taşıyor. Bize bu bayramları yaşamsı fırsatı sundunuz. O kadar ağırlıkta olan bir mermiyi taşıma gücünü ancak vatan aşkı verir değil mi? Sen bunu başardın. Senden başka kimseye böyle bir şey nasip olmadı. Sizi örnek alıyorum. Ben de henüz küçük olsam da elimden geldiğince çalışıyorum. Büyüyüp vatanımı için çalışacağıma söz veriyorum.

Belki şimdi bazı şeylerin farkında değiliz. Ama geçmişimizi, tarihimizi, bu bayramları borçlu olduğumuz sizin gibi sayısız kahramanımızı unutmayacağız. Sizinle birlikte Atatürk’ü, Ömer Halis Demir’i düşünüyorum da vatanımız için nice zorluğa göğüs germişsiniz. Yani yaptığınız şey o kadar büyük ve anlamlı ki bunu ifade etmekte yetersiz kalıyorum. Bayramlarımızı coşkuyla yaşamayı size borçluyuz. Ruhunuz şad olsun. Bundan sonraki yıllarda Milli bayramların yıl dönümünde olmak üzere, sizleri her zaman anacağız. Vatan bize emanettir bilesiniz.

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski